Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Meganarativ

Meganarativ je otevřené setkání příznivců postmoderních myšlenek napříč žánry. Srdečně zveme i Vás! Jednou za měsíc se scházíme, abychom se podělili o nějaký nápad, myšlenku, společně shlédli inspirativní video, podiskutovali o zajímavých událostech... Téma je vždy jiné, stejně jako formát, počet návštěvníků, atmosféra. Po dlouhém a plodném působení v Clubwashi každou první středu v měsíci jsme dlouho hledali ideální místo pro tato setkání. Nakonec to vypadá, že jsme jim našli domov v klub Ottoman Trumpet v samém centru města. Museli jsme také upustit od pravidelného dne v měsíci a zavést variabilnější režim, scházíme se nyní většinou první či druhý čtvrtek v měsíci. Čas však zůstal stejný, tedy 19:30. Nejlépe je sledovat sekci, aktuality nebo náš Facebook, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na blížící se akce.

Vyjádření účastníků o MGN

fotogalerie První Meganarativ 10.2010

fotogalerie Druhý Meganarativ 11.2010

40. Meganarativ o fototerapii

40. Meganarativ o fototerapii
CC0 Public Domain, autor: Unsplash, zdroj zde..

Ač jsme fotku z posledního Meganarativu nepořídili (jak se to stalo?!), věnovali jsme jej fototerapii. Kde se vzala, jak se dělá, k jakým otázkám nás vyzývá, k čemu se dá využít? Štěpán Borkovec a Darina Hlinková nás vtáhli do diskuse o těchto a dalších otázkách a seznámili nás se svými teoretickými i praktickými zkušenostmi s prací s fotkou nejen v terapii (nejen) v terapeutické komunitě.

Fototerapie je u nás zatím ne příliš rozšířenou formou práce s klienty, za to však má celkem bohatou historii. Klientům umožňuje uchopit realitu svým vlastním způsobem, navazovat kontakty s okolím, řešit konflikty. Odlišuje se totiž od ostatních "arte" metod tím, že neexternalizuje interní prožívání, ale právě naopak. Pomocí práce s fotkou pak může terapeut ve skupině nebo s rodinou pracovat velmi kreativně s čímkoliv, čím skupina právě prochází.

Na podzim 2015 se také otvírá kurz fototerapie, který bude vést duo Štěpán & Darina, kteří tímto také zvou všechny zájemce, aby se přihlásili. Jestli je pro Vá spojení fotografie a terapie lákavou vizí, určitě se na ně obraťte.

Meganarativu a fotografii zdar a brzo zase na viděnou!

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sylvia London - Šikana, přestaňme o ní mluvit, začněme mluvit spolu

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.