Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

O nás

Bára Romanovská

Bára RomanovskáNarodila jsem se v Ostravě, ale vyrostla jsem mezi skálami a lesy. Na gymnáziu jsem se chtěla věnovat veterinární medicíně, ale časem jsem začala tíhnout k filosofii a psychologii, kde jsem se seznámila s myšlenkami C. G. Junga, ke kterým stále ráda vracím.  

Jednooborovou magisterskou psychologii jsem vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Hned zkraje studia jsem se ocitla na jednom z prvních setkání Meganarativů a od té doby jsem naslouchala myšlenkám, ke kterým jsem byla z počátku hodně kritická, což je asi něco, co mi zůstalo. Asi po roce potřebovali zakládající členové pomoci, tak jsem se nabídla, protože v té době jsem nechyběla na žádné akci, kterou pořádali a všemi těmi myšlenkami a dialogy jsem byla nadšená.

V r. 2009 jsem nastoupila do mezinárodně uznávaného narativního výcviku Narativ Level One pod vedením Natalie Savelyevy v Institutu komunikační psychologie a psychoterapie, který mne nadchnul natolik, že jsem se rozhodla celé této postmoderní rodině věnovat i v praxi. V té době jsme s Narativem pořádali workshopy, Meganarativy, kde jsme diskutovali s účastníky, ze kterých se postupně stávali spolupracovníci a kamarádi, kteří se k nám hrdě hlásili a pomáhali nám myšlenky kolaborativní a dialogické praxe šířit. V té době jsem pracovala jako dobrovolník na pozici co-terapeuta v hipoterapiích a hiporehabilitacích především s mentálně a fyzicky hendikepovanými dětmi. V r. 2014 jsem absolvovala pod záštitou Taos Institut a Galvestone Institute certifikovaný výcvik Možnosti dialogu, kde jsme se dialogickou, kolaborativní a narativní praxí zabývali do hloubky. Velkým předělem pro mne byl výzkum na diplomovou práci, kde jsem se zabývala fenoménem nejistoty a jak s ní nakládají psychoterapeuti, je to současně téma, které je pro mě jako začínajícího terapeuta přitažlivé. Tou dobou jsem věděla, že pokud budu chtít pracovat s klienty, budu potřebovat ještě zázemí dlouhodobého výcviku. Na jaře 2016 jsem pak nastoupila do komplexního výcviku Cestou systemických terapií, které pořádá ISZ-Management centrum pod vedením Vratislava Strnada.

Poslední rok žiji v Berouně, kde pracuji v sociálně aktivizačních službách jako psycholog v organizaci Pro Zdraví 21 a založila jsem si svou vlastní psychoterapeutickou praxi.

Ve volném čase se věnuji především současné české poezii a české i světové próze. Mám ráda trailový běh a lyžování. S přítelem máme zálibu ve sběratelství dýmek z briáru.

Kontakt:

Telefon: +420 739 426 794
E-mail: barbora.romanovska@gmail.com

Vzdělání:

2009 — 2015                                  Masarykova univerzita v Brně, Filozofická fakulta, studijní obor Psychologie, jednooborová, Mgr., státní zkouška z klinické psychologie

Postgraduální vzdělání:

2016 — 2020                                  Cestou systemických terapií: Komplexní výcvik v psychoterapii (800h)

2014 — 2015                                  Možnosti dialogu, certifikační vzdělávací program v kolaborativní a dialogické praxi pod záštitou Taos Institute a Galveston Institute (180h)

2009 — 2010                                  Narativní výcvik — První úroveň (Narative Level One) mezinárodně znávaný certifikační program (48h)

Pracovní zkušenosti:

2016 — doposud                           Psycholog a psychoterapeut v Pro Zdraví 21, z. ú. v Berouně

2016 — doposud                           Psychoterapeut ve výcviku pod supervizí, soukromá praxe v Berouně

2015 — doposud                           Facilitace setkávání SAS (sociálně aktivizační služby) a OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) v Brně 

2009 — 2011                                   Co-terapeutka ve sdružení Epona s. r. o.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Horizonty 2013: Appreciative inquiry

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.