Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Aktuality

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČR

21.1.2020

Tentokrát se konalo v Plzni. Zúčastnilo se ho 14 facilitátorů a organizátorů svépomocných skupin lidí, kteří slyší hlasy nebo mají jiné, neobvyklé prožitky. Skupin v ČR přibývá a tato pravidelná setkání slouží k tomu, aby se organizátoři v jednotlivých městech navzájem podporovali, sdíleli svou praxi a zkušenosti s vedením skupin, jejich udržitelnost a další témata.

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČRNarativu se tato myšlenka jeví jako nejen sympatická, ale i zásadní v aktuálním ovzduší reformy psychiatrické péče. Proto se snažíme Hearing voices podporovat facilitací, aby nezapadlo ani jedno z témat, které vznikly ve všech městech během několika měsíců vedení skupin.

Kromě toho, že jsme si všichni společně dali opravdu… ale opravdu dobrou Plzeň, jsme se zaměřovali na to, jak co nejvíc motivovat zájemce k účasti na skupinách, jak se přitom postarat o sebe jako facilitátora, jak myšlenky co nejlépe propagovat, probrali jsme organizaci mini konference se zahraničními hosty na podzim 2021 a spoustu dalšího.

Pravidelnost a zájem, se kterými se tato různorodá skupina lidí už počtvrté setkává, je až k neuvěření. Cestují ze všech koutů (poslední setkání proběhlo ve Strakonicích, předtím v Hradci Králové a v Praze, příští bude v Brně), aby mohli celý den urputně diskutovat o tom, jak co nejlépe podpořit co nejvíc nových skupin, znovu se probírat hodnotami, které sdílí a vymýšlet nové a nové nápady na šíření myšlenek sítě Intervoice. Skupiny se nyní konají ve zmíněných městech a k tomu v Písku, Opavě, nově v Havlíčkově Brodě, mluví se o nové skupině v Ostravě.

Pokud chcete vědět víc, podívejte se například na videa Studia 27, Lisu Forestell, Rachel Waddingham, Dirka Corstense, Intervoice, web neziskovky Ledovec, která v únoru chystá konferenci Recovery2020 a určitě na www.Slysenihlasu.cz.

Čtvrté setkání sítě Slyšení hlasů v ČR

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Narativ in dialogue with Jaakko Seikkula

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.