Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

O nás

Martin Novák

Martin Novák

Po maturitě v Ostravě jsem studoval filosofii na FF UK v Praze. Můj studijní zájem se ale postupně překlápěl spíše k psychologii a psychoterapii. Z Prahy jsem se proto přestěhoval do Brna, kde jsem na FSS MU vystudoval nejdříve psychologii a mediální studia a později magisterskou psychologii. Studium filosofie ve mně nicméně probudilo zájem o poststrukturalistické myšlení, který se postupně zaměřil na kontext psychoterapie a sociálně vědního výzkumu.

Po přestěhování do Brna jsem se seznámil se skupinou lidí kolem Institutu komunikačních studií, kde jsem absolvoval krátký výcvik v narativní terapii. Později jsem se dověděl, že je tu ještě jedna skupina lidí, kteří se zajímají o tzv. postmoderní přístupy v psychoterapii a každý měsíc pořádají otevřené setkání, Meganarativ. Začal jsem se těchto setkání účastnit a seznámil jsem se s tehdejšími členy Narativu. Postupně jsme se spřátelili a v roce 2012 jsem se i já stal součástí Narativu.

V narativu se věnuji především rozvoji dialogické praxe, včetně její konkrétní podoby v přístupu Otevřeného dialogu. Sním o tom, že Otevřený dialog nebo jemu podobný přístup se stane legitimní součástí péče o duševní zdraví v ČR. Kromě dialogického přístupu mě oslovuje také daseinsalaýza, ve které se od roku 2013 systematicky vzdělávám v rámci psychoterapeutického výcviku na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Baví mě prozkoumávat styčné plochy mezi dialogickou a deseinsanalytickou psychoterapií na teoretické i praktické rovině.

Od roku 2015 pracuji jako psycholog v terénním týmu brněského Sdružení Práh. Od června 2016 zastávám v Narativu roli koordinátora.

Kontakt: 605800993, ma.novak@zoho.com

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for TAOS - Marketa shortcut

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.