Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Aktuality

Po workshopu se Sylvií London

ŠIKANA: Přestaňme mluvit o ní, začněme mluvit spolu 27.-28.11.2015

Sylvie se opět objevila v Brně a my jsme si její přítomnost moc užili. Dva dny plné inspirace, o tom, čím je a jak se rodí šikana a jak pracovat a tvořit vztahy, ve kterých už nebude potřebná.

Ty dva dny byly opravdu nabité, ale ne únavné. Nabité informacemi, cvičeními, teorií, diskusemi, přemýšlením a sdílením. Takový tradiční workshop, řeknete si. Ale nejen ze závěrečných feedbacků nám všem bylo jasné, že byl opravdu výjimečný.

Sylvia se dívá na fenomén šikany jako na projev nerovnováhy kultury skupiny a pracuje zejména s učiteli, které se snaží podpořit v tom, aby vytvářeli zdravou atmosféru pro dětské kolektivy. Jak to dělá? Například pomocí pozitivní psychologie. A ráda si i trochu zaprovokuje. Tím, že nás nutí nedívat se na situace násilí a šikany černobíle, ale uvědomit si, kdo je skutečně ohrožený (do této kategorie řadí oběti i útočníky, což vám může mírně zamíchat kartami) a odmítá "školit" rodiče nebo napravovat "nevhodně se chovající" děti.

Kdybych psala o všem, co mě během tohoto workshopu nadchlo, oslovilo, vzbudilo ve mně zvědavost, potěšilo mě, nebo přinutilo k přehodnocování, byl by to hodně dlouhý článek. Takže tady aspoň pár fotek k nahlédnutí:

https://plus.google.com/u/2/photos/114939950520983897832/albums/6222640832023648929

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Markéta - Smrt kamaráda - hlavní impulz přestat s heroinem 2. část

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.