Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Obchod

Triptych workshopů o postmoderním přístupu II. - 2012/ 2013

Triptych workshopů o postmoderním přístupu II. - 2012/ 2013

 

Skupina Narativ ve spolupráci s Houston Galveston Institute pořádá druhou sérii tří dvoudenních workshopů se zahraničními lektory, kteří se hlásí k myšlenkám postmoderny a ve své práci s lidmi využívají přístup vycházející z postmoderních principů (informace o první sérii Triptychu zde).

Cílem workshopů bude představit, jak je možné vést dialog obohacující všechny zúčastněné a sledující stanovený záměr, a to ve třech různých oblastech- sociální a komunitní práce, péče o duševní zdraví a rozvoj organizací a koučování. Lektoři Triptychu workshopů vždy představí svou práci v dané oblasti, vůdčí principy jejich přístupu a zejména svou práci formou živé konzultace či konzultací (praktické části workshopů věnujeme velkou pozornost a bude připravována spolu s vámi již před workshopy). K účasti na workshopech zveme odborníky a studenty všech oborů, ve kterých patří rozhovor k hlavním prostředkům jejich práce.

 

Jaakko SeikkulaV současné době se můžete těšit na workshop významného finského psychologa Jaakka Seikkuly (1. - 2. února 2013) na téma Péče o duševní zdraví. J. Seikkula je tvůrcem terapeutického přístupu "otevřený dialog" a poprvé přijede do České republiky představit jej. Otevřený dialog vznikal na základě zkušeností s léčbou psychóz na finské psychiatrické klinice a je známý pro hledání cesty z krize pacientů ve spolupráci s jejich rodinami a blízkými, pokud možno bez antipsychotik a hospitalizace. Přístup založený na rozvíjení dialogu a multidisciplinární spolupráci si získal celosvětový ohlas a jeho principy jsou v současné době uplatňovány i v sociální práci s rodinami, v supervizi, výuce, nebo v terapii depresí. Jaakko Seikkula se v posledních letech věnuje především ověřování tohoto přístupu ve výzkumu a publikační činnosti. Ve svém workshopu představí, jak lze otevřený dialog uplatňovat v praxi – můžeme se tedy těšit na živé konzultace a diskusi. 

Na workshop jsou zváni nejen odborníci z oblasti péče o duševní zdraví a blízkých oborů, ale také ti, kteří využívají jejich služeb. Otevřený dialog je přístup založený na spolupráci sítě profesionálů, klienta a lidí z jeho osobní vztahové sítě. Při setkáních v rámci terapeutického přístupu otevřeného dialogu jsou si všechny postoje rovny, ať jde o posudek psychiatra či třeba souseda, který se s klientem přátelí. Protože každý účastník přináší do debaty svou "odbornost"! Klienti služeb a jejich blízcí k tomu mohou využít slevu 2 + 1. (více níže).

Více o lektorovi zde.

ANOTACE workshopu zde.

 

Harlene Anderson

Triptych zakončí 5. - 6. dubna 2013 Harlene Anderson workshopem na téma Rozvoj organizací a koučování, významná osobnost světové psychoterapie, spolu-zakladatelka kolaborativního přístupu (více viz Anderson, H. 2009. Konverzace, jazyk a jejich možnosti. Brno: NC Publishing). Ve své klinické praxi navazovala společně s Harry Goolishianem na tradice rodinné a systemické terapie, spolu-zakládala Houston Galveston Institute a Taos Institute. Věnuje se kromě psychoterapie také koučování a práci s organizacemi, a právě na tuto oblast se ve svém workshopu zaměří. Představí základní prvky a principy svého přístupu a vztáhne jej k významným filozofům i praktikům postmoderní éry. Jádrem jejího workshopu budou živé konzultace, na kterých tyto prvky a principy ukáže.

Stránky workshopu zde.

 

 

Již proběhlý workshop:

Rocío Chaveste Gutiérrez

Triptych zahájí Rocio Chaveste Gutierréz z mexické Meridy (9. - 10. listopadu 2012) s workshopem na téma Sociální a komunitní práce. Lektorka je ředitelkou Kanankil Institute, soukromé vzdělávací instituce, která poskytuje magisterské vzdělání ve třech oborech - psychoterapie, závislosti a psychoterapie párů a rodiny. Vyučující přistupují ke vzdělávání z postmoderní perspektivy, což se projevuje například v méně hierarchických, otevřených vztazích se studenty a v tvořivém stylu výuky, což můžete zakusit i vy v nabízeném workshopu. Rocio Chaveste představí svůj přístup v oblasti sociální a komunitní práce, se kterou má bohaté dlouholeté zkušenosti. Budeme se věnovat její práci s máyskými komunitami, ve které se snaží mayskou filozofii propojit se soudobou praxí. Představí také zajímavé a významné inspirace od současných odborníků dané oblasti z celého světa. Nedílnou součástí budou živé ukázky praxe sociální a komunitní práce, s jejichž přípravou oslovíme i účastníky workshopu dopředu.

Vřele zveme na workshop nejen odborníky, kteří se chtějí vzdělávat v tom, jak být prospěšní druhým, ale také ty, o kteří se tito odborníci starají. Význam pojmu "komunitní práce" může být chápán jako práce pro komunitu, práce přímo v místě komunity, ale také práce tvořená spolu s komunitou, přizývání členů komunity do procesu hledání a realizovaní cest pomoci. Může k tomu využít slevu 2 + 1 (více níže).

Více o lektorce zde.

ANOTACE workshopu zde.

leták k workshopu

 

Časový rozvrh workshopů: pátek 9:30 – 18:30, sobota 9:00 – 18:00

 

Cena workshopů:

  • Jaakko Seikkula (Finsko): Péče o duševní zdraví

Standardní cena: 2 000 Kč

Při platbě do 7. 12. 2012 cena: 1 800,- Kč

Datum konání: 1. - 2. února 2013

 

  • Harlene Anderson (USA): Rozvoj organizací a koučování

Standardní cena: 2 400 Kč

Při platbě do 8. 2. 2013 cena: 2 100 Kč

Datum konání: 5. - 6. dubna 2013

 

Storno podmínky:

- odhlášení se méně jak 14 dní před workshopem: vráceno bude 50% uhrazené částky, méně jak 5 dní je již bez kompenzace

 

Sleva 2+1 zdarma

Můžete také uplatnit slevu „2+1“: platí pro ty, kterých se z jedné organizace či instituce přihlásí více – když přijedou ve třech, každý platí o třetinu méně. Stojí za tím myšlenka, že někdy je užitečné i příjemné zúčastnit se vzdělávání s lidmi, se kterými odborník pracuje či je v jiném kontaktu, a může tak rozvíjet inspirace z workshopů spolu s nimi. 2+1 je také myšleno jako dva odborníci z nějaké organizace a jeden člověk, který je v organizaci jako klient, uživatel služeb - jako organizaci chápeme nejen její odborníky, ale také ty, kterým se věnuje, pro koho pracuje. (Pro každou organizaci platí pouze jedna sleva).

Obzvlášť jasný smysl nám tato sleva dává zejména v kontextu prvního workshopu, jehož tématem je komunitní a sociální práce. "Komunitní" myslíme ve smyslu nejen „pro komunitu“, „v místě komunity“, ale také „s komunitou tvořit, vzdělávat se, vzájemně se učit“. Proto vítáme i zvané účastníky přímo z řad uživatelů služeb, jejichž odborníci na workshop přijedou. Pokud by Vás napadlo, jak toho můžete využít, obraťte se na nás!
 

Registrace:

Provádějte odesláním mailu na info@narativ.cz. Uveďte jméno a příjmení, fakturační adresu a typ vzdělávací akce, na kterou se hlásíte  - Triptych nebo jednotlivý workshop. Budou Vám zaslány údaje potřebné k platbě. Telefoní číslo pro případ potřeby: 603 117 100, Kateřina Novotná.

Počet účastníků je omezen kapacitou prostoru.

Místo konání: Moravské zemské muzeum, Dietrichstinský palác, Zelný trh 6, Brno

 

Moravské zemské muzeum, Dietrichstinský palácMoravské zemské muzeum, Dietrichstinský palácMoravské zemské muzeum, Dietrichstinský palác

 

Více informací o Triptychu a jednotlivých workshopech vám rádi poskytneme na adrese info@narativ.cz.

Budeme se těšit na společné zážitky z workshopů!

 

Plakát ke stažení zde.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Markéta - Přestala jsem věřit, že musím dál brát 1. část

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.