Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Meganarativ

Meganarativ je otevřené setkání příznivců postmoderních myšlenek napříč žánry. Srdečně zveme i Vás! Jednou za měsíc se scházíme, abychom se podělili o nějaký nápad, myšlenku, společně shlédli inspirativní video, podiskutovali o zajímavých událostech... Téma je vždy jiné, stejně jako formát, počet návštěvníků, atmosféra. Po dlouhém a plodném působení v Clubwashi každou první středu v měsíci jsme dlouho hledali ideální místo pro tato setkání. Nakonec to vypadá, že jsme jim našli domov v klub Ottoman Trumpet v samém centru města. Museli jsme také upustit od pravidelného dne v měsíci a zavést variabilnější režim, scházíme se nyní většinou první či druhý čtvrtek v měsíci. Čas však zůstal stejný, tedy 19:30. Nejlépe je sledovat sekci, aktuality nebo náš Facebook, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na blížící se akce.

Vyjádření účastníků o MGN

fotogalerie První Meganarativ 10.2010

fotogalerie Druhý Meganarativ 11.2010

Únorový Meganarativ na téma Duševní zdraví pohledem uživatelů péče

Kdy: 26. února v 19:00
Kde: Café Falk, Gorkého 12, 60200 Brno
http://www.falkcafe.cz/

Můžete se těšit na dva hosty - Marka Tichého a Jindřišku Vlčkovou.

39. Meganarativ - téma Duševní zdraví pohledem uživatelů péče
CC0 Public Domain, autor: geralt, zdroj zde..

Jindřiška popisuje své chystané povídání takto:

"Chtěla bych vám představit sebe jako schizofrenika, který si prošel vlastním ozdravným procesem a dostal se až do přirozeného stavu bez nutnosti užívání jakýchkoliv léků. Díky této zkušenosti jsem byla schopná se zapojit do projektu Dialogy s duší, který je v souladu s mými vlastními zkušenostmi a zastává stejné základní myšlenky. Myslím si, že schizofrenní projevy jsou symbolickými ukazateli na témata, která má jedinec nezpracovaná ve vlastním nitru a aktivní a tvůrčí prací s nimi jsme schopni předejít situacím, kdy musí být člověk hospitalizován a v mnoha případech jejich včasným podchycením a jejich zpracováváním se můžeme vyhnout i zbytečnému užívání léků. Tuto filosofii denně ověřuji v praxi v rámci různých aktivit a šířím také mezi ostatní, abychom tomuto fenoménu lépe porozuměli."

Marek bude mluvit o svých zkušenostech s diagnózou bipolární poruchy, o strýčku Lundbeckovi, planetárním budíku pana Blackwella, hmatech, chvatech a kávě z pavilonu 27, o portálu MadInAmerica, chybějících genech, efemerních biomarkerech, přetékajících přehradách s dopaminem, o čištění bot Čistou Duší, o síle strachu, o strachu z naděje a o jiných veselých příhodách generovaných zvláštním útvarem psychiatrie. A rád by se společně s ostatními zamyslel, na co jsou vlastně ty ploty, a co s nimi.

Přijďte si poslechnout tyto zajímavé hosty a zapojit se do diskuze!

A možná přijde i Peter Rober :-)

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sheila McNamee interviewed by Pavel Nepustil

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.