Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Aktuality

Velká mezinárodní událost

S březnem roku 2012 tentokrát nevyhlížíme jen návrat hřejivých dnů. S velkým potěšením jsme byli přizváni podílet se na organizaci významného mezinárodního setkání těch, kteří o své práci uvažují z konstrukcionistické a kolaborativní perspektivy. Především díky institutům Taos a Kanankil vás tak můžeme pozvat na konferenci pod titulem

Obohacující kolaborativní praktiky napříč kulturními hranicemi

Konstrukce alternativ v psychoterapii, vzdělávání, společenském a organizačním rozvoji, výzkumu a praxi
konanou v termínu
20. – 23. března 2012.

Velká mezinárodní událost v Méridě
Creative Commons license, autor: Pedro M. Martinez Corada, zdroj zde..

Smutnou pravdou je, že to máme z ruky. Místem konání je totiž Mérida. Město na jihu Mexika, v kolébce Mayské kultury, na Yucatánu.

I vy, kteří se zrovna chystáte přestat číst, protože „na takový špásy nemám čas ani peníze“, nevěšte hlavu a čtěte dál. Máme pro Vás několik zajímavých nabídek.
Nejprve by ale bylo dobré říct, o co vlastně jde.

Hlavním záměrem této konference je spojit hlasy terapeutů, pedagogů, výzkumníků, konzultantů z bussines i komunitního prostředí, kteří ve své práci koncepty kolaborativní praxe uplatňují. Jedná se tedy o jedinečnou příležitost setkání se všemi, jejichž hlasy významně promlouvají na poli kolaborativního a sociálně konstrukcionistického dění.

Koneckonců, proč chodit kolem, tady je odkaz přímo na oficiální stránky, kde se dozvíte úplně všechno: http://www.kanankil.org/eng.

Pro ty, kteří zrovna nemají chuť louskat anglický text, překládáme nástin základních myšlenek, pro které setkání vzniklo:

„Žijeme v době, kdy národní a kulturní hranice jsou rozpouštěny. Tento plynulý pohyb významů, tradic, lidí a praxí přináší problémy stejně jako příležitosti. Oceňujeme mnohost realit a hodnot. Jsme přesvědčeni, že spolupráce je hlavním způsobem pohybu vpřed. Proto zveme účastníky konference, aby sdíleli a vytvářeli obohacující praxe v různých profesních oblastech.
Činnosti samotné konference budou protkány zkoumáním mayského světa jako jedné z mnoha domorodých/historických/kulturních tradic stále živých v dnešním světě. Téma konference je propojeno s novým cyklem mayského kalendáře, se začátkem nové éry. Tento okamžik v historii vyžaduje zkoumání způsobů, jak se vztahujeme k sobě navzájem, k poznání našich předků, k přírodě.
Připojte se k nám na této cestě.“

Láká Vás představa stát se součástí takové události?
Je tedy na čase představit ty nabídky, kterými lákáme v úvodu.

Pojeďme společně (a levně)!
Jen tak zvát na konferenci konanou přes půl světa by někomu mohlo znít jako škodolibý vtip. Přemýšleli jsme, jak by bylo možné potencionálním účastníkům snížit náklady i starosti o zařizování daleké cesty. Rýsuje se možnost vyjednat slevu na letenky, když vytvoříme větší skupinu. O bližších detailech ještě jednáme. Pokud o cestě do Mexika vážně uvažujete a nabídka „skupinové slevy“ se vám zamlouvá, dejte nám vědět na info@narativ.cz.

Velká mezinárodní událost v Méridě
GNU Free Documentation License, autor: doalex, zdroj zde..

Otevřete dialog o Vaší praxi!
Druhá z našich nabídek je obzvláště vyzývavá.
Přistupujete ke své praxi či výzkumu z kolaborativní a sociálně konstrukcionistické perspektivy? Chtěli byste o těchto zkušenostech otevřít dialog s účastníky konference? Měli byste zájem a kuráž se formou workshopu o takové vědění v Méridě podělit?
Pak je tu jedinečná možnost právě pro Vás.
Výzva platí ideálně pro dvojice a vícečlenné skupiny, které by chtěly využít 90 minut pro interaktivní práci s účastí širokého publika. Workshopy je možné vést v angličtině či španělštině. Mělo by se jednat především o mezikulturní zážitek, který by představil teoretické myšlenky a existující projekt/y či podněty.
V případě zájmu nás kontaktujte nejpozději do 10.října na info@narativ.cz.

Doufáme, že alespoň v některých z vás se rozproudil dialog v mexickém rytmu...

Na srdečné pozvání do Méridy si možná ještě někteří z vás vzpomínají z červnového workshopu Rocío Chaveste Gutiérrez. To samozřejmě stále platí. Aktuálně se k němu připojujeme i my, tým skupiny Narativ.
Nashledanou v krásné Méridě!

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Narativ in dialogue with Harlene Anderson and John Shotter

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.