Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

O nás

Veronika Smaženková

Veronika Smaženková

Vystudovala jsem učitelství pro první stupeň a speciální pedagogiku v Olomouci a pak jsem se vydala na tři roky nahlédnout do světa uměleckých terapií se zaměřením na muzikoterapii. V té době jsem pracovala v denním centru pro lidi s mentálním a psychickým onemocněním a s kolegy jsme v Olomouci založili neziskovou organizaci Balanc, ve které podporujeme mladé lidi s (zejména mentálním) postižením a také rodiny, v nichž vyrůstají děti s postižením. To mě také pak nasměrovalo na kolaborativní praxi a výcvik v MODI - tedy "Možnosti dialogu" v Brně u Narativu, který mě naprosto nadchnul a z něhož jsem mohla neustále čerpat při setkávání s rodiči, kteří pečují o děti s postižením. Na Možnosti dialogu jsem po delší době navázala v psychoterapeutickém výcviku zaměřeném na hledání možností řešení v Daletu v Olomouci. 

Měla jsem také úžasnou možnost být členem týmu v dětské skupině v projektu Rodičem navždy (dříve "Když se rodiče neshodnou"), který pořádal další člen Narativu Přemek Ulman ve Zlíně a který je inspirován prací Justine Van Lawick. 

Kolaborativní praxí, myšlenkami především Loeka Schoenmakerse, Kid´s Sklills apod. jsem se snažila inspirovat také studentky - budoucí učitelky - na UP v Olomouci. Snad úspěšně :-)

V současné době pracuji také se třídami v preventivních programech pod společností Madio ze Zlína a ve své soukromé praxi v terapii a koučování. A nemůžu opomenout ani svou roli průvodkyně dětí v mé milované přírodní školce "Na Mezi" v naší vesnici u Strážnice na jihu Moravy. 

Ze všeho nejraději trávím čas s manželem a svými dvěma dětmi - Martínkem a Miriamkou, miluji tůry po horách, moře, hudbu, horňáckou muziku, povídání s přáteli a objevování krásy permakulturní zahrady (rozuměj blízká setkání s žížalami, sluncem, jedlými květy a kopřivami...;) )

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sylvia London - Šikana, přestaňme o ní mluvit, začněme mluvit spolu

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.