Old Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Obchod

Vydáváme novou knihu!

Jaakko Seikkula a Tom Erik Arnkil
OTEVŘENÉ DIALOGY: SETKÁVÁNÍ SÍTÍ KLIENTA V PSYCHOSOCIÁLNÍ PRÁCI

Otevřené dialogy: Setkávání sítí klienta v psychosociální práci

 

Jaakko SeikkulaJaakko Seikkula

Klinický psycholog, lektor výcviků rodinné terapie a univerzitní profesor. Více než dvacet let se věnuje rozvoji, výzkumu a zavádění přístupu otevřeného dialogu u nejzávažnějších psychotických krizí a v dalších krizových situacích. V jeho přístupu jsou psychotické problémy vnímány především jako odpověď na krizi, ne jako stabilní stav.

Tom Erik ArnkilTom Erik Arnkil

Výzkumník a profesor sociální politiky. Po dvě desetiletí se spolu se svým týmem věnoval výzkumu "multiproblémových" situací. Jeho studie se týkaly především témat vztahujících se k dětem a rodině, do nichž byly zapojeny sociální služby, terapie, školy a další účastníci. Na základě výzkumu a praxe vznikl soubor metod nazvaný anticipační dialog.

 

"Čeho si zvláště cením, když čtu tuto knihu, je, že nám díky jak otevřenému dialogu, tak anticipačnímu dialogu, představuje důležité elementy Bachtinovy dialogické teorie společně s čerstvými myšlenkami o komunikaci sítí.. Na mě tato kniha působí jako hlásná trouba, nejen v tom, že hlásá pozitiva více kontextualizovaného přístupu k lidským potížím a dilematům, ale také poskytuje některé pevné důkazy o jeho účinnosti."

Lynn Hoffman, z Předmluvy

 

"Co čeká čtenáře, jehož pozornost zaujme dialog, pojem tak často skloňovaný ve všech pádech rodinnými terapeuty v Evropě? Důkladné seznámení s dvěma dialogickými přístupy, které rozvinuli autoři se svými kolegy v rámci úsilí o zlepšení služeb v oblasti duševního zdraví a obecně v tzv. pomáhajících profesích... Jde bez nadsázky o jednu z nejinspirativnějších publikací v oblasti rodinné terapie a systemické praxe, která vyšla po roce 2000. Publikace se zrodila jako výsledek několikaleté klinické a výzkumné praxe obou autorů a jejich kolegů, a také jako součást širšího zájmu o dialogické pojetí v komunitě rodinných terapeutů."

David Skorunka, z Předmluvy k českému vydání

 

Oba tyto dialogické přístupy jsou nebývale otevřené (ke spolupráci a mnohačetným pohledům) a otevírající (nové perspektivy v dialogu). Odtud také český titul knihy..

Jitka Balášová a Kateřina Novotná, Narativ

 

Knihu si můžete objednat mailem na knihy@narativ.cz za 369 Kč.
Rádi Vám ji zašleme poštou (poštovné 50 Kč), nebo předáme osobně, bude-li to v našich silách.

 

Naše kniha i další DVD jdou na dračku, tak neváhejte s objednáním :)

 

neváhejte s objednáním! :)
Foto: Tomáš Repka, Psychoterapeutické sympózium 2013, FSS Brno

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Sheila McNamee interviewed by Pavel Nepustil

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.